ZÁHADA V BESKYDÁCH prichádza do kín

Mikulášskym prekvapením tohto roku je nedávno dokončená česko-slovenská komédia Doktor Martin: Záhada v Beskydách. Film, ktorý voľne nadväzuje na úspešný televízny seriál, prichádza do slovenských kín 6. decembra v príležitostnej skrátenej kino distribúcii.

doktor_martin_poster_SK_web.png

Film DOKTOR MARTIN: ZÁHADA V BESKYDÁCH vznikol s podporou českého Státního fondu kinematografie v koprodukcii spoločností Bionaut s. r. o. (ČR) a Raketa s. r. o. (SR) s verejnoprávnymi vysielateľmi Česká televize a Rozhlas a televízia Slovenska.

Doktor Martin rieši vo filme okrem svojich obvyklých osobných problémov aj detektívnu zápletku. V priebehu jedného dňa sa musí postarať o svoje malé dieťa, vyžehliť si svoje tradičné nedorozumenia s partnerkou a prísť na koreň záhade, ktorej stopy vedú hlboko do minulosti. Dávne tajomstvo beskydských lesov je už takmer zabudnuté, kým ho neoživí nález nezvyčajne malej kostry. To vnesie do mestečka v horách rozruch, ktorý narastie, keď sa do vyšetrovania vrhnú strážmajster Topinka a doktor Martin.

Filmový Doktor Martin má originálny scenár Tomáša Končinského, zo seriálu si vypožičiava postavy. Vracia sa v ňom tak nielen svojrázny lekár (Miroslav Donutil) a krásna príroda “z konca sveta”, ale aj celý rad obľúbených seriálových postáv. K nim pribudnú postavy nové, ktoré stvárňujú Jiří Bartoška, Marek Taclík či Elizaveta Maximová. Film nakrúcal štáb pod vedením režiséra Petra Zahrádku v lete a na jeseň tohto roku.

Když končila druhá řada seriálu, tušil jsem, že si Doktor Martin vyslouží celovečerní film. Půjde v něm o tajuplný a překvapivě nelékařský příběh, specifická povaha Martina ale zůstává. Je stále stejně odměřený a nekontaktní, přestože díky ženě a dítěti už dokáže být i lehce submisivní. A to dokonce i vůči ostatním lidem.
— herec Miroslav Donutil, predstaviteľ doktora Martina

Film do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť PubRes od štvrtka 6. decembra 2018.

Viac o filme →

Zdroj: TS PubRes, 23.11.2018