Spoločnosť PubRes, nezávislý producent sa špecializuje na poradenstvo v oblasti kreatívneho priemyslu a na produkciu a distribúciu filmov


Spoločnosť PubRes s.r.o. sa na trhu kreatívneho priemyslu pohybuje od roku 1993. Postupne sa vyprofilovala na produkčnú a poradenskú spoločnosť so špecializáciou na oblasť kreatívneho priemyslu s dôrazom na problematiku duševného vlastníctva.

V oblasti podnikateľského poradenstva spoločnosť spolupracuje s viacerými klientmi reprezentujúcimi významné segmenty kreatívneho priemyslu; patria medzi nich najmä

  • poskytovatelia elektronických komunikačných služieb,

  • reklamné agentúry,

  • rozhlasoví vysielatelia,

  • televízni vysielatelia,

  • nositelia práv duševného vlastníctva,

  • produkčné spoločnosti a softvérové spoločnosti.

Spoločnosť PubRes je od roku 2008 členom Creative Industry Forum, fóra združujúceho jednotlivé sektory kreatívneho priemyslu, ako aj zakladajúcim členom ADReS - Platformy pre alternatívne riešenie sporov a samoreguláciu, ktorá vznikla v roku 2015.

Pôsobenie vo sfére filmovej produkcie začala spoločnosť PubRes spoluprácou s poľskou produkčnou firmou Apple Film Production na dokončení filmu JÁNOŠÍK - PRAVDIVÁ HISTÓRIA (Poľsko-SR-ČR, r. v. 2009, réžia Agnieszka Holland, Kasia Adamik). Koncom roku 2008 sa spoločnosť PubRes stala koproducentom filmu režiséra Ondřeja Trojana OBČIANSKY PREUKAZ. Je producentom krátkych animovaných filmov MUSIC BOX Joanny Kożuch a PANTOPOS od Eni Brandner, krátkeho slovensko-indicko-rakúskeho filmu Martina Repku TANEC TIGRA a úspešného slovensko-českého filmu Jana Hřebejka UČITEĽKA. Ako koproducent sa spoločnosť PubRes podpísala pod oceňované dokumenty VLNA VS. BREH Martina Štrbu, MEČIAR Terezy Nvotovej a ČERVENÁ  Olgy Sommerovej. Koproducentský podiel spoločnosť nesie aj pri viacerých ďalších česko-slovenských hraných filmoch (AKO NIKDY Zdeňka Tyca, MIESTA Radima Špačka, WILSONOV Tomáša Mašína, TOMAN Ondřeja Trojana, HODINÁROV UČEŇ Jitky Rudolfovej a POMAĽOVANÉ VTÁČA Václava Marhoula) a animovaných filmov (SMRTEĽNÉ HISTORKY Jana Bubeníčka, LICHOŽRÚTI Galiny Miklínovej či HMYZ Jana Švankmajera).

PubRes je zakladajúcim členom slovenskej Asociácie nezávislých producentov, ktorá vznikla v roku 2010, ako aj Asociácie producentov animovaného filmu, ktorá vznikla v roku 2012.

V roku 2008 spoločnosť vstúpila do oblasti filmovej distribúcie. Do slovenských kín od tej doby uviedla filmy mnohých slovenských a českých režisérov aj režisériek (MEDVÍDEK, U MĚ DOBRÝ a UČITEĽKA Jana Hřebejka, LÍŠTIČKY a MÔJ PES KILLER Miry Fornay, OBČIANSKY PREUKAZ a TOMAN Ondřeja Trojana, DOM Zuzany Liovej, ALOIS NEBEL Tomáša Luňáka, AKO NIKDY Zdeňka Tyca, TANEC TIGRA Martina Repku, MIESTA Radima Špačka, VLNA VS. BREH Martina Štrbu, DÍRA U HANUŠOVIC Miroslava Krobota, WILSONOV Tomáša Mašína, LICHOŽRÚTI Galiny Miklínovej, SMRTEĽNÉ HISTORKY Jana Bubeníčka, ČERVENÁ  Olgy Sommerovej, MEČIAR Terezy Nvotovej, HMYZ Jana Švankmajera, DOKTOR MARTIN: ZÁHADA V BESKYDÁCH Petra Záhradku, HODINÁROV UČEŇ Jitky Rudolfovej a POMAĽOVANÉ VTÁČA Václava Marhoula).

Projekt Letný Bažant Kinematograf, z ktorého sa postupne stal najväčší filmový festival na Slovensku, organizuje spoločnosť PubRes od roku 2003. Originálny projekt „open-air kina“, v rámci ktorého dva pojazdné kinematografy so slovenskými a českými filmami navštívia viac než tridsať miest, má tradične návštevnosť okolo 50 000 divákov. Projekt od roku 2012 realizuje spoločnosť PubRes v koprodukcii so spoločnosťou KINEMATOGRAF, s. r. o. Od roku 2012 sa projekt tiež rozšíril o ďalší Letný kinematograf na bratislavskej Magio pláži (v roku 2013 aj na Magio pláži v Košiciach).


Spoločnosť PubRes s. r. o. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sro, vložka číslo: 4650/B.


 

Kontakt

PubRes s.r.o.
Grösslingová 63
811 09 Bratislava
Slovakia

tel.: +421(0)2-52634203
fax: +421(0)2-52634202
mail: pubres@pubres.sk

IČO: 31 345 824
DIČ: 20 20 34 35 89
IČ DPH: SK 2020343589

 


Member of