New York: Medzinárodná premiéra filmu TOMAN

V dňoch 9. až 12. januára 2019 sa na festivaloch v New Yorku a Palm Springs uskutoční premiérové uvedenie česko-slovenského filmu Ondřeja Trojana Toman v Spojených štátoch amerických.

Medzinárodná premiéra Tomana v New Yorku je súčasťou programu 28. ročníka New York Jewish Film Festivalu (NYJFF), jedného z najstarších a najvplyvnejších filmových festivalov zameraných na filmy so židovskou tematikou. Uvádza každoročne najlepšie dokumenty, celovečerné a krátke filmy z celého sveta; filmy, ktoré prinášajú témy spojené so židovskou históriou, kultúrou a rozmanitou skúsenosťou. Jeho aktuálny ročník predstaví viac než 30 snímok, z ktorých mnohé budú uvedené vo svetovej alebo americkej premiére. Hlavnými organizátormi NYJFF sú Židovské múzeum a filmová spoločnosť Lincoln Center. Film prídu do New Yorku osobne uviesť režisér a producent Ondřej Trojan a slovenská koproducentka Zuzana Mistríková.

Ďalším významným uvedením filmu Toman bude jeho projekcia na 30. Medzinárodnom filmovom festivale v Palm Springs, kde sa Toman predstaví medzi 180 filmami z celého sveta.

Viac o filme

Zdroj: PubRes, tlačová správa zo 14. decembra 2018