Up-date (Aktualizované)

UČITEĽKA V OZVENÁCH TÝŽDŇA SLOVENSKEHO FILMU

Včera (10.4.2017) odštartovala Slovenská televízna a filmová akadémia (SFTA) Ozveny týždňa slovenského filmu. Medzi filmami, ktoré zavítajú do kín po celom Slovensku nechýba ani Učiteľka. Tento film minulý piatok ocenili nielen diváci Diváckou cenou, ale ako Najlepší hraný film roku 2016 aj samotní akademici cenou Slnko v sieti.

Ozveny navštívia postupne Spišskú Novú Ves, Kežmarok, Nitru, Banskú Bystricu, Košice, Martin, Partizánske, Trnavu a Žilinu. Už v stredu 12.4.2017 sa Učiteľka hrá v Spišskej Novej Vsi. V Košiciach premietnu Učiteľku 15.4.2017 s anglickými titulkami. V Kežmarku diváci uvidia Učiteľku v stredu 26.4.2017, v Trnave v piatok 28.4.2017 a v Martine v pondelok 1.5.2017. V máji sa hrá ešte v Žiline (utorok 9.5.2017) a v Partizánskom (piatok 19.5.2017).

Program Ozvien nájdete na stránkach SFTA →

ČESKÝ LEV: 9x NOMINOVANÁ UČITEĽKA

ČESKÝ LEV: 9x NOMINOVANÁ UČITEĽKA

Film Učiteľka z produkcie spoločnosti PubRes českí akademici nominovali z celkovo 15-tich filmových kategórií až v deviatich hlavných kategóriách, čím sa stala tretím najúspešnejším filmom.

Priamy prenos z udeľovania Českých levov uvedie Česká televízia 4. marca 2017 na ČT1 od 20.00 hod.

LICHOŽRÚTI NOMINOVANÍ NA ČESKÉHO LEVA

LICHOŽRÚTI NOMINOVANÍ NA ČESKÉHO LEVA

Animovaný film Lichožrúti  z produkcie spoločnosti PubRes bol českými akademikmi nominovaný v dvoch filmových kategóriách - najlepší zvuk (Jan Čeněk, Richard Müller) a najlepšia filmová scénografia (Galina Miklínová).

FILM HMYZ: CROWDFUNDING

FILM HMYZ: CROWDFUNDING

Tvorcovia filmu Hmyz (vzniká v koprodukcii spoločnosti PubRes) sa rozhodli financovať produkciu filmu aj u nás zatiaľ málo používaným spôsobom - priamo fanúšikmi, tzv. crowdfundingom.

Vznik ostatného filmu Jana Švankmajera mohli fanúšikovia podporiť na Indiegogo.com.

UČITEĽKA: V súťaži o Krištáľový glóbus

51. ročník Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary (1. - 9. júla 2016) uviedol v hlavnej súťaži slovenský film Učiteľka českého režiséra Jana Hřebejka.

Ostrieľané autorské duo Jan Hřebejk a scenárista Petr Jarchovský uviedli svoj vôbec prvý majoritne slovenský film v svetovej premiére4. júla 2016.

Na červenom koberci (zľava): Michal Novinski (hudba) s hercami Csongorom Kassaiom, Zuzanou Mauréry a Petrom Bebjakom. Foto:  Karlovy Vary International Film Festival

Na červenom koberci (zľava): Michal Novinski (hudba) s hercami Csongorom Kassaiom, Zuzanou Mauréry a Petrom Bebjakom. Foto: Karlovy Vary International Film Festival

Zuzana Mauréry, ktorá vo filme stvárnila hlavnú postavu učiteľky Drazdechovej si nakoniec 9. júla 2016 odniesla Krištáľový glóbus za najlepší ženský herecký výkon.

Zdroj: KVIFF a AIC

Viac o filme →


Mediálne ohlasy z 31. mája 2016:

idnes.cz
kinobox.cz

The Teacher: 51st KVIFF Official Selection

51st KVIFF Official Selection for Competition

Karlove Vary (July 8, 2016):

51st KVIFF: The Best Movie Poster Award

Of the twelve posters from the Official Selection competition at the 51st Karlovy Vary International Film Festival, the winner was the poster for The Teacher directed by Jan Hřebejk.

Source: KVIFF

Bratislava/Karlove Vary (May 31, 2016):

The International Film Festival Karlovy Vary (July 1 – 9 2016) unveils its Official Selection Competition line-up featuring two Slovak titles. One of them is Slovak-Czech co-production The Teacher by the acclaimed Czech director Jan Hřebejk.

The Teacher is Hřebejk's first Slovak majority film, starring well-known Slovakian actors such Zuzana Mauréry, Peter Bebjak, Zuzana Konečná, Csongor Kassai, Attila Mokos or Éva Bandor. The film was co-produced by PubRes (SK), OFFSIDEMEN (CZ), RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska (SK) and Česká televize (CZ).

The sales are handled by LevelK. The film was supported by the Slovak Audiovisual Fund (SK), Ministry of Culture of the Slovak Republic (SK) and the State Cinematography Fund (CZ).

Source: KVIFF and AIC

SMRTEĽNÉ HISTORKY NA ANIFILM

Spomedzi takmer 1 300 filmov vybrala výberová komisia medzinárodného festivalu ANIFILM do všetkých súťažných kategórií 128 filmov. V súťaži celovečených animovaných filmov je Česko a Slovensko zastúpené jedinou snímkou – Smrteľné historky (svetová kino premiéra 24. 3. 2016, réžia: Jan Bubeníček). Film vyrobila Filmová a televizní společnost Total HelpArt T.H.A. v česko-slovenskej koprodukcii so slovenským koproducentom – spoločnosťou PubRes.

Medzinárodný festival animovaných filmov ANIFILM sa uskutoční 3. - 8. mája 2016 v Třeboni, ČR.