SLNKO V SIETI: SLOVENSKÝM DIVÁKOM SA PÁČILA UČITEĽKA

Divácka cena Slnko v sieti patrí slovensko-českému filmu Učiteľka (2016, réžia Jan Hřebejk). Rozhodli o tom výsledky diváckej ankety.

Film Učiteľka si bratislavskí diváci môžu opätovne pozrieť už túto nedeľu (9. apríla 2017) o 17:45 hod. aj s anglickými titulkami.  Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) film uvedie v rámci Týždňa slovenského filmu v bratislavskom kine Lumière.

O premietaní filmu Učiteľka v ďalších mestách Slovenska v rámci Ozvien týždňa slovenského filmu vás budeme informovať na týchto stránkach.

Víťazná hudba z filmu UČITEĽKA, ocenená aj na Medzinárodnom filmovom festivale v Gijóne, je teraz dostupná na www.clickmusic.cz. Viac informácií →

Ľubica Orechovská a Tibor Búza

Divácku cenu z rúk programového riaditeľa RTVS Tibora Búzu, ktorý sa za RTVS na vzniku filmu Učiteľka zúčastnil ako koproducent, prevzala Ľubica Orechovská, jedna zo slovenských producentiek filmu (spoločnosť PubRes, nezávislý producent).

O svojom obľúbenom slovenskom filme za rok 2016 rozhodovali priamo diváci v hlasovaní, ktoré vyhlásila SFTA s Rozhlasom a televíziou Slovenska (RTVS). Do ankety sa diváci mohli zapojiť do 31. marca 2017.

Film Učiteľka je koprodukčným projektom slovenskej produkčnej spoločnosti PubRes, českej produkčnej spoločnosti OFFSIDE MEN a verejnoprávnych televízií RTVS a ČT.

Novinky o filme nájdete aj na facebooku Učiteľky.