ČERVENÁ: Slávnostné uvedenie filmu v Karlových Varoch

Foto: (c) 2017 PubRes, autor: Krt

Foto: (c) 2017 PubRes, autor: Krt

Soňa Červená na 52. ročníku KVIFF (2017)

Herečka a operná speváčka Soňa Červená. Foto: (c) Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, 5. 7. 2017, ČR.

V stredu 5. júla 2017 sa v Malej sále Hotelu Thermal uskutočnila projekcia česko-slovenského dokumetnárneho filmu Červená (2017) za účasti Sone Červenej a režisérky Olgy Sommerovej .

Celovečerný dokument Červená je portrétom českej opernej speváčky a herečky Sone Červenej, ktorá počas svojej bohatej kariéry stvárnila viac ako sto úloh v tisíckach divadelných (operných) predstavení.

Po svetovej a medzinárodnej premiére v máji 2017 a uvedení filmu na 52. ročníku KVIFF čaká film ešte slávnostná slovenská distribučná predpremiéra 14. augusta 2017 v Bratislave, po ktorej film poputuje do kín.

Do kino distribúcie sa film v Čechách aj na Slovensku dostane v septembri tohto roka.

Soňa Červená (druhá sprava) s režisérkou Olgou Sommerovou (prvá sprava) na medzinárodnej premiére dokumentárneho filmu   Červená   v Karlových Varoch. Foto:  (c) Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary , 5. 7. 2017, Česká republika.

Soňa Červená (druhá sprava) s režisérkou Olgou Sommerovou (prvá sprava) na medzinárodnej premiére dokumentárneho filmu Červená v Karlových Varoch. Foto: (c) Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, 5. 7. 2017, Česká republika.