TAJOMSTVO MIZNÚCICH PONOŽIEK ČOSKORO ODHALENÉ!

TAJOMSTVO MIZNÚCICH PONOŽIEK ČOSKORO ODHALENÉ!

Bratislava (23. 11. 2016) - PubRes / Forum Film (tlačová správa)

Vy ich nepoznáte, oni vás majú v hrsti. Nikdy ste ich nevideli, hoci žijú u vás doma. Neviete, kde máte druhú ponožku, oni si na nej práve pochutnávajú. Dávajte si pozor, tieto malé potvorky sa najnovšie objavujú aj v kinách! LICHOŽRÚTI sa na Slovensku predstavujú v prvej filmovej ukážke.

LICHOŽRÚTI sú sympaťáci, i keď nám kradnú ponožky. Ľahko sa zapletú, sú dobre zašití, sem-tam sa do niečoho namočia a s ničím sa nepárajú. V susedných Čechách si za mesiac omotali okolo prsta takmer 250.000 divákov. Tí im však nestačia, a preto majú v pláne načať v blízkej dobe aj slovenské zásoby.

Hlavný hrdina Chichúnik sa po smrti starého otca vydáva z bezpečia svojho domova do neznámeho sveta vonku za oknom, vyzbrojený detskou odvahou prameniacou z túžby niekam patriť a nájsť svoju rodinu. Na svojej ceste plnej prekážok musí čeliť mnohým nebezpečným situáciám. Veľké dobrodružstvá malého pleteného lichožrúta budú nabité humorom a akciou.

Okrem vtipných dialógov, lichožrútskych pesničiek a výtvarnej podoby malých nezbedných hrdinov, film pobaví aj ich slovenskými hlasmi. Tie im prepožičali známe herecké osobnosti ako Daniel Fischer, Ľuboš Kostelný, Pavol Plevčík, Miroslav Noga, Ján Koleník, Táňa Pauhofová či Ján Kroner.

LICHOŽRÚTI sú veľmi špecifickým filmom, výtvarne jedinečným s napínavým dobrodružným príbehom, ktorý pobaví skutočne celú rodinu.

Deti sa budú určite smiať a báť zároveň. Ale ony sa boja rady. Najmä, keď to dobre dopadne!
— režisérka a výtvarníčka Galina Miklínová

Rodinný animovaný dobrodružný film o radostiach a starostiach lichožrútov a ich spolunažívaní s ľuďmi je nakrútený podľa bestselleru spisovateľa Pavla Šruta a výtvarníčky Galiny Miklínovej. Na Slovensku v januári vychádza knižne vo Vydavateľstve SLOVART po úspechu prvej časti Párožrúti už druhý diel pod názvom Párožrúti sa vracajú.

LICHOŽRÚTI vznikli v česko-slovensko-chorvátskej koprodukcii spoločností Total HelpArt, PubRes, Alkay Animation Prague a Filmosaurus Rex

Vznik filmu podporili Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie, Hrvatski audiovizualni centar a HBO Česká republika.

Do slovenských kín LICHOŽRÚTOV prináša distribučná spoločnosť Forum Film.

Malí aj veľkí diváci sa na nich môžu tešiť už 12. januára 2017.


trailer na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=DLdYq-PW1_4
trailer na vimeo: https://vimeo.com/191638849
www.lichozruti.sk

PR a tlačový servis:
PubRes – Ľubica Orechovská, lubica@kinematograf.sk
Forum Film – Jana Studená, j.studena@forumfilm.sk


Realizáciu a distribúciu tohto filmu finančne podporil: