BAŽANT KINEMATOGRAF: PREMIÉRA FILMU UČITEĽKA

V stredu 1. júla sa filmové autobusy Bažant Kinematograf vydali na svoju štrnástu cestu po Slovensku. Do 6. septembra navštívia 31 slovenských miest a divákom opäť privezú kolekciu piatich celovečerných filmov:

Pod hlavičkou Bažant Kinematograf sa s kvalitným programom divákom predstaví tento rok opäť aj Letné kino Bažant Kinematograf na Magio pláži v Bratislave. V termíne od 13. júla do 16. augusta ponúkne rôznorodý výber kvalitných a úspešných filmových titulov z posledného obdobia, špeciálny filmový profil a tiež viaceré filmové novinky.

Letné kino na Magio pláži v Bratislave otvorí v stredu 13. júla slovenská premiéra najnovšieho filmu Jana Hřebejka Učiteľka.

Tento prvý slovenský film dvorného režiséra Bažant Kinematografu sa na Magio pláži predstaví len pár dní po svetovej premiére v hlavnej súťaži prestížneho Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary a uvedie ho početná delegácia tvorcov. Film vstupuje do kín 21. júla.

Informácie o filmoch, podrobný rozpis premietaní a program nájdete na vynovenej webstránke  www.kinematograf.sk .

Informácie o filmoch, podrobný rozpis premietaní a program nájdete na vynovenej webstránke www.kinematograf.sk.

Letné kino Bažant Kinematograf na Magio pláži v Bratislave premieta od 13. júla do 16. augusta, vždy od nedele do štvrtka, krátko po zotmení, okolo 21:00 hod. Nepremieta sa v prípade nepriaznivého počasia, predovšetkým za silného vetra. Vstup voľný.


Generálnym partnerom projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant.

Partnerom podujatia v roku 2016 Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci aktivít spojených s predsedníctvom SR v Rade Európskej únie (SK PRES 2016).

Mediálnym partnerom je Rádio FM.

Digitalizáciu Kinematografu podporil v roku 2013 Audiovizuálny fond.