KERKÁR

Impulz na vývoj filmu s pracovným názvom Kerkár vzišiel zo spolupráce s Martinom Repkom na produkcii jeho krátkeho filmu Tanec tigra.

Kerkár je rodinný príbeh. Príbeh o synovi, ktorý sa zaľúbi do krásneho dievčaťa, pred ktorým ho otec varuje. Syn otca samozrejme neposlúchne, dokonca sa kvôli nej na otca vykašle. Až kým ho trpká realita nedobehne. Kráska ho nechá, ale otec ho podrží, stojí pri ňom aj vtedy, keď sa cíti stratený a úplne sám. A syn si uvedomí, akú hodnotu tento rodinný vzťah preňho má.

Keď sa 41-ročný kerkár Maro dostáva po desiatich rokoch strávených za mrežami na slobodu, stráca vieru v seba aj vo svet, do ktorého sa vracia. Nájsť opäť svoje miesto v novom "hyperkapitalizme" je preňho tažké. Príliš mnoho a príliš rýchlo sa toho zmenilo. Tetovanie, ktoré bolo za čias Marovej mladosti symbolom rebelstva, sa medzičasom stalo masovým fenoménom.

Obnoviť svoje tetovacie štúdio sa Marovi do chvíle, kým ho vyhľadá syn, veľmi nedarí. Drzý 17-ročný tínedžer Rafo túži spoznať svojho otca a Maro celkom nečakane dostáva od života druhú šancu stať sa otcom. Namiesto toho, aby ju využil, vtiahne Rafa do svojich plánov na vyrovnanie si účtov s minulosťou. Keď však stratí nad dianím kontrolu, zistí, že svojho syna skutočne potrebuje a nechce ho za žiadnu cenu stratiť.

Žáner: dráma / dlhometrážny hraný film / dĺžka 100 min.

Autori scenára: MARTIN REPKA & JAN STRAPEC
Režisér: MARTIN REPKA
Vývoj a produkcia: PubRes

MIDPOINT Intensive SK program 2018 Participant >>

The Jerusalem International Film Lab Participant >>

The ScripTeast 2014/2015 Participant >>


Vývoj filmu podporil Audiovizuálny fond.